Usługi śledcze i zarzadzanie ryzykiem nadużyć

Prowadzenie działalności gospodarczej w zglobalizowanym świecie nie jest wolne od zagrożeń. Wręcz przeciwnie niebezpieczeństw jest coraz więcej i często pojawiają się one bez ostrzeżenia. Zagrożenia mogą mieć różny wymiar i różną skalę. W grę wchodzi chociażby utrata wartości przedsiębiorstwa (materialnych i niematerialnych), utrata reputacji czy w końcu kłopoty z prowadzeniem biznesu w ogóle. Wśród nieprawidłowości mogą pojawić się cyberprzestępczość, nadużycia i korupcja, czy spory z instytucjami nadzorującymi.

W obliczu kryzysu każda firma musi posiadać odpowiednie wsparcie, aby z trudnej sytuacji wyjść z tarczą. Pomocne w tym mogą być usługi śledcze i zarządzania ryzykiem nadużyć. Pozwalają one bowiem wykryć ewentualne nieprawidłowości, dokładnie je przeanalizować, zbudować plan naprawczy, aby następnie wdrożyć go w życie.

Zespół Ekspertów BDO zajmujący się audytem śledczym i zarządzaniem ryzykiem nadużyć działa zarówno lokalnie – w Polsce, ale i globalnie. BDO ma bowiem swoje biura w 167 krajach, co pozwala nam na bieżący kontakt z kolegami z zagranicy, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniami. Dzięki temu spektrum naszego działania jest szerokie, a przedsiębiorstwa mające swoje siedzimy za granicą mają pewność, że mają wsparcie naszych specjalistów praktycznie w każdym zakątku świata. Bez żadnego problemu możemy bowiem szybko zweryfikować sytuacje sporne, czy chociażby niedostosowanie do krajowych bądź międzynarodowych standardów regulacyjnych.

Zespół audytu śledczego i zarządzania ryzykiem nadużyć to u nas Eksperci z zakresu: rachunkowości, finansów, prawa, ale także IT. Taki dobór specjalistów pozwala nam na szeroką analizę danej sytuacji i podjęcie szybkich kroków zaradczych, jeśli są one niezbędne.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z dochodzeniem wewnętrznym, dochodzeniem z udziałem organów państwowych, czy też zarzutem o korupcję, wachlarz naszych usług obejmuje m.in.:

  • usługi przeglądu nietypowych transakcji tzw. data analytics, np. przegląd wydatków Zarządu lub wybranych działów, programy marketingowe i promocyjne;
  • usługi z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML);
  • zarządzanie ryzykiem nadużyć;
  • doradztwo w sprawach spornych;
  • ocena i pomoc we wdrażaniu polityk korporacyjnych z zakresu: „Code of Conduct”, FCPA.
.

Sławomir Żołnierek

Dyrektor w Dziale Rewizji Finansowej, biegły rewident
personView bio